Akademia Fotowoltaiki za nami 25-27 sierpnia 2015

W dniach 25-27 sierpnia 2015r. mieliśmy przyjemność zorganizowania szkolenia z projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych, które odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości FRL w Lublinie.

Zajęcia były prowadzone przez specjalistę z ponad 15 letnim bagażem doświadczenia w projektowaniu jak i również w budowie instalacji fotowoltaicznych zdobytym na 2 kontynentach. Podczas swojej działalności zaprojektował i nadzorował wykonanie ponad 200 MW systemów fotowoltaicznych małych i dużych w całej Europie i Afryce. Szkolenie było również pod auspicjami producenta urządzeń OZE firmy Q3 Energie, producenta min inwerterów fotowoltaicznych.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Cześć teoretyczna nie skupiała się tylko na suchej teorii, ale zawierała głównie praktyczne aspekty. Nasz inżynier dzielił się swoją bardzo dużą wiedzą, która z pewnością przyda się uczestnikom szkolenia podczas montażu jak i projektowaniu systemów fotowoltaicznych. Przekazywane informacje nie miały tylko teoretycznego, akademickiego charakteru ale kładły nacisk na wiedzę z życia, praktyki aby ludzie po szkoleniu nie popełniali błędów ucząc się na nich, a mogli przy pierwszych samodzielnych instalacjach uniknąć pomyłek.

Cześć praktyczna poświęcona była wizycie na istniejącej instalacji fotowoltaicznej na budynku Inkubatora Przedsiębiorczości FRL o mocy 30kWp oraz budowa od podstaw pokazowego systemu PV na specjalnie przygotowanej atrapie dachu. Dach został pokryty w części dachówką, a po części blacho dachówką przez co uczestnicy szkolenia mogli przećwiczyć dwa rodzaje mocować do połaci dachu. Ponadto kursanci mogli się zapoznać z techniką prowadzenie okablowania i łączenie wtyczkami mc4, jak również podłączeniem i konfiguracją inwertera.

Wkrótce kolejne szkolenie naszej Akademii Fotowoltaiki, które zamierzamy przeprowadzać cyklicznie, na które już zapraszamy pod telefonem: 500 100 151 oraz poprzez kontakt mailowy: biuro@sunelectric.com.pl

Serdecznie zapraszamy na kolejne Nasze szkolenia (więcej informacji wkrótce).